Projekty

Lepicí linka Heidelberg Easy Gluer 100

Na lepení krabiček používáme automatickou linku Heidelberg Easy Gluer 100. Můžeme lepit 1- až 6- bodovým lepením, včetně možnosti lepení velmi malých krabiček (rozložené od 88 mm).

 

 

Výsekový stroj KAMA

Náš plnoautomatický výsekový stroj KAMA může dělat výsek, násek i slepotisk.

 

 

Tiskový stroj Heidelberg CD 102-5 LX2

Nově jsme na podzim 2012 instalovali špičkový archový ofsetový tiskový stroj formátu B1. Stroj má 5 tiskových věží, disperzní lakování a dvojnásobné sušení – umožňuje tak tisk Pantone+CMYK+lak při jednom průchodu. Nastavení barevnosti a její průběžná kontrola při tisku je zajištěna zařízením AxisControl.

 

 

25. mezinárodní bienále grafického designu

Moravská galerie v Brně pořádá 25. ročník mezinárodní soutěže Bienále Brno, který není poprvé vymezen výstavními kategoriemi, ale představuje současný grafický design jako umělecké médium s důrazem na jeho vývoj a proměny. Katalog k tomuto ročníku graficky připravili a písmem PF Encore vysadilli Adéla Svobodová, Tereza Hejmová a Pauline Kerleroux. Tisk realizovala naše tiskárna na více druzích papíru s navlékanými dělicími archy za použití CMYK barev i přímých barev Pantone.

V Místodržitelském paláci probíhá doprovodná výstava Karla Halouna DAR – Husák trávu nekouřil, věnovaná hudebním tiskovinám z doby, kdy Husák trávu rozhodně nekouřil. K této výstavě jsme vytiskli plnobarevnou (CMYK) publikaci na kombinaci křídového a ofsetového papíru s přebalem ve formě poskládaného plakátu A2.

Další doprovodnou výstavou v Uměleckoprůmyslovém muzeu, ke které jsme tiskli publikaci, je Khhhhhhh – Slavs and Tatars. Brožura V2 o rozsahu 64 stran a rozměrech 230x310 mm na papíře Munken print White 115 g/m2 byla opět tištěna v plné barevné škále CMYK.

 

 

Tiskoviny Úřadu na ochranu hospodářské soutěže

V polovině roku 2012 jsme pro ÚOHS graficky navrhli, provedli sazbu, tisk a vazbu Výroční zprávy za rok 2011. Plnobarevná (CMYK) Výroční zpráva ve formátu 240x240 mm a o rozsahu 64 stran je vytištěna na matném křídovém papíře, obálka má 250 g/m2 a blok 135 g/m2.

Současně jsme pro Úřad navrhli a vytiskli 1. číslo Informačních listů opět v plné barvě na 150 gramové matné křídě a to včetně obálky. Infolisty jsou doplněny plnobarevným vkládaným listem na křídě 250 g/m2.

 

 

Brno – město uprostřed Evropy

Fotografická publikace V8 z nakladateství Littera je tištěna barvotiskem na matný křídový papír a je opatřena plnobarevným potahem a přebalem.

 

 

Exkurze mladých grafiků

V květnu jsme v našich nových prostorách hostili účastníky Soutěže dovedností mladých grafiků. Exkurze se zúčastnilo zhruba 30 studentů a jejich pedagogický doprovod. Ve dnech 15.–17. května 2012 proběhla v Brně Soutěž dovedností mladých grafiků. Organizátorem soutěže byla Integrovaná střední škola polygrafická Brno, jejíž výzvu k účasti v soutěži přijalo dalších 9 škol z ČR a ze Slovenska.

 

Celkové vítězství

1. místo, Integrovaná střední škola polygrafi cká, Brno, Šmahova 110, žáci: Barbora Kratochvílová, Lucie Chatrná

2. místo, Střední škola propagační tvorby a polygrafi e, Velké Poříčí, žáci: Martin Kopecký, Jan Ficbauer

3. místo, Střední průmyslová škola polytechnická-COP, Zlín, žáci: Matěj Káňa, Petr Lysoněk

 

Soutěžní práce budou od 11. 7. až do 31. 8. 2012 vystaveny v Galerii Plamínek na Radlase, v areálu Jihomoravské plynárenské, a.s., Plynárenská 499/1, 657 02 Brno.

 

 

Stříbrný oltář

Národní památkový ústav za podpory Jihomoravského kraje vydal sborník příspěvků Stříbrný oltář přednesených na konferenci v Brně. Sborník má 236 stran formátu A4 na křídovém papíře ve vazbě V4. Obálka je plnobarevná s klopami a je zušlechtěna matným laminem a parciálním UV lakem.

 

 

Cyklobrožury jižní Moravy

Šest brožur ve třech jazykových mutacích popisující nejzajímavější cyklotrasy jihomoravského kraje. Plnobarevný kapesní formát v kroužkouvé vazbě s obálkou zušlechtěnou matným laminem.

 

 

Čistý provoz

Od 1. března 2012 spouštíme v naší nové výrobní hale v Brně Líšni tzv. "čistý provoz". Pravidla čistého provozu napomáhají nejen kvalitnímu tisku a šetrné manipulaci s materiálem, ale vytvářejí zejména odpovídající pracovní prostředí pro zaměstnance firmy.

Součástí principu čistého provozu jsou především rohože BERENDSEN, které oddělují nejen venkovní a vnitřní části haly, ale také jednotlivé provozy uvnitř budovy. Čisticí rohože jsou společností BERENDSEN pravidelně obměňovány, přičemž použité rohože jsou průmyslově prány a následně opakovaně používány. Tento oběh rohoží zajišťuje dlouhodobě stálou kvalitu rohoží a tedy i schopnost zachycovat veškeré nečistoty.

Podlaha haly, která je zatěžována jak pohybem materiálu, tak prachem z papíru při jeho zpracování, je průběžně čištěna automatickým čisticím strojem NILFISK. Stroj vyniká velmi tichým chodem a čištění proto může probíhat i v průběhu pracovních směn. To je důležité zejména proto, že tiskárna pracuje v 3-směnném provozu.

Věříme, že čisté pracovní prostředí je viditelné nejen na výsledcích naší práce, ale že jej ocení především naši zaměstnanci a zákazníci.

 

 

Recertifikační audit

Od prosince 2011 jsme držiteli certifikátu systému environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001:2005 a certifikátu systému managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ČSN OHSAS 18001:2008 uděleného certifikační společností TÜV SÜD Czech. Od roku 2003 jsme také držiteli certifikátu systému managementu kvality uděleného stejnou certifikační společností.

 

 

Publikace "Stará Praha" a "Brno"

Pro Nakladatelství Josef Filip jsme koncem roku připravili dvě výpravné publikace starých fotografii z Prahy a Brna. Knihy jsme připravovali v našem grafickém studiu a realizovali jsme také jejich tisk.

 

 

Katalog elektromateriálu značky TST

Pro velkoobchod se spotřebním elektromateriálem jsme graficky navrhli, provedli sazbu a zrealizovali tisk a knihařské zpracovaní značkového katalogu. Katalog je formátu A4 na křídovém papíře ve vazbě V1.

 

 

Získali jsme FSC® certifikaci

Věděli jste, že můžete na svých tiskovinách používat běžně vyhlížející papír a přitom jednat velmi ekologickým a společensky prospěšným způsobem? S námi nyní již můžete. Jsme první tiskárnou v Brně, která získala od akreditační autority TÜV SÜD Czech s.r.o. certifikát FSC® (FSC-STD-40-004 V2-1). Díky našemu certifikátu mohou být Vaše tiskoviny označeny logem FSC®.

 

Co je FSC®?

Základní ideou nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC®) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. FSC® vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky. Logo FSC® na výrobku znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.Vice o FSC® najdete na www.czechfsc.cz.

 

 

Reprint památníku z roku 1911

Pro Akademické nakladatelství CERM a VUT v Brně jsme realizovali reprint publikace "Památník Českých vysokých škol technických Františka Josefa v Brně", kterou původně vytiskly Moravské akciové knihtiskárny roku 1911. I přesto, že jako podklad byly použity skeny původní předlohy, je výsledná publikace téměř k nerozeznání od originálu. Blok publikace byl vytištěn na křídový papír a zalakován tónovaným lakem pro dosažení dojmu staré tiskoviny. Obálka byla vytištěna na barevný Conqueror zlatou barvou.

 

 

Časopis Inspirace 2/2011

Pro Svaz zakládání a údržby zeleně jsme graficky připravili, vytiskli a zknihařili již druhé číslo odborného časopisu tohoto svazu.

 

 

Časopis Satisfakce

Unie pro rozhodčí a mediační řízení nám zadala tisk svého odborného čtvrtletníku Satisfakce. Jedná se o lifestylový časopis v oblasti obchodního práva na křídovém papíře o rozsahu až 100 stran, jehož obálka je zušlechtěna matným laminem a parciálním UV lakem.

 

 

Internetová prezentace orax.cz

Pro brněnskou společnost zabývající se prodejem a vývojem ekonomického softwaru a aplikací na míru jsme v letošním roce v rámci našeho grafického studia navrhovali grafickou podobu jejich vlastní internetové prezentace. Prohlédnout si ji můžete na www.orax.cz

 

 

Časopis Česká oční optika 2/2011

Pravidelně, již několik let graficky zpracováváme, tiskneme a knihaříme odborný čtvrtletník Česká oční optika. V minulosti jsme připravili několik podob tohoto časopisu a ta současná se s drobnými úpravami používá již druhým rokem.

 

 

Barmanem od A do Z

Tato publikace Mgr. Radka Bušiny, která vyšla v nakladatelství Littera, je určena všem, kteří našli zálibu v přípravě a seznamování se s míšenými nápoji nejen po stránce teoretické, především však praktické. Měla by se stát rádcem a průvodcem nejen začínajícím barmanům, ale i průvodcem v přípravě oblíbených míšených nápojů. Grafiku a sazbu této publikace připravil v našem grafickém studiu Tomáš Sobotka k velké spokojenosti autora i nakladatele.

 

 

Časopis Inspirace

Začátkem roku 2011 nás oslovil Svaz zakládání a údržby zeleně jako vítěze výběrového řízení na tisk odborného časopisu Inspirace s požadavkem na změnu designu tohoto čtvrtletníku. Změna vzhledu neměla být nikterak razantní, ale měla pouze naznačit změnu vydavatele a navázat na předcházející čísla. Dále nás zadavatel oslovil s žádostí o převedení časopisu do internetové podoby prostřednictvím redakčního systému. Jak jsme se zhostili tohoto úkolu budete moci posoudit v nejbližších měsících.

 

 

Nové logo tiskárny

Koncem roku 2010 došlo k majetkovému odloučení od společnosti EXPO DATA spol. s r.o. a tím posléze i ke změně názvu z TISKÁRNA EXPODATA-DIDOT, spol. s r.o. na Tiskárna Didot, spol. s r.o. Toto se stalo také výzvou ke změně loga a celého vizuálního stylu tiskárny. Nové logo použitým písmem navazuje na ideu poctivého řemesla s ohledem na jeho historický původ.

 

Tiskárna Didot, spol. s r.o.

Trnkova 119, 628 00 Brno-Líšeň

tel.: +420 543 215 538, e-mail: info@tiskarna-didot.cz

Copyright © 2015 Tiskárna Didot, spol. s r.o.