Úvod  /  obaly

Obaly

Konstrukce obalů, obalový design a výroba vzorků

Naši konstruktéři navrhnou obal podle Vašich přání a potřeb. K tomu mají k dispozici moderní CAD softwary, ve kterých lze vytvářet také virtuální 3D náhledy na krabičky včetně grafického designu.

Pro navržené obaly vybereme nejvhodnější materiály a vyrobíme na našem vzorkovacím plotteru dokonalý model krabičky. Tak ověříme funkčnost obalu a předáme Vám jej k testování a schválení.

Používáme nejnovější CAD softwary ArtiosCAD a EngView.

 

 

Potisk obalů

Potiskneme veškeré hladké lepenky a také vrchní vrstvy vlnitých lepenek, které jsou následně kašírovány na vlnitý podklad.

Podrobnější informace o tisku najdete v sekci Tisk.

 

 

Zušlechťování

Víme, že hlavní roli hraje především Váš výrobek, přesto platí klišé „obal prodává“.

Vyrábíme obaly s různými druhy povrchového zušlechtění a jejich kombinacemi. Zejména:

  • disperzní lakování, parciální disperzní lakování, drip-off lakování (kombinace matného a lesklého laku);
  • laminování lesklé, matné, soft-touch;
  • celoplošné UV lakování, parciální UV lakování, 3D parciální UV lakování, efektové lakování;
  • hot-foil – foliová termoražba různými barvami folií (včetně speciálních efektových fólií);
  • embossing – slepotisk

 

 

Obaly z vlnitých lepenek (kašírované)

Potištěné obaly z vlnitých lepenek vznikají celoplošným slepováním (kašírováním) potištěné vrstvy s vlnitou lepenkou.

Kašírovat můžeme materiály až do velikosti 1100 x 1600 mm. Minimální gramáž vrchního archu je od 130 g/m2, maximální tloušťka spodního archu pak až 10 mm. Přesnost slepení je +/- 0,5 mm.

 

 

Výsek obalů

Obaly vysekáváme na moderních výsekových automatech. Stroje mají díky maximální výbavě jednak krátké přestavbové časy, ale současně také vysoké produkční rychlosti. Můžeme tak efektivně vysekávat jak malé, tak i opravdu velké série obalů.

Vysekáváme od formátu A4 až do formátu B1. Můžeme zpracovávat materiály od 80 g/m2 až do tloušťky 4 mm.

 

 

Lepení obalů

Vyseknuté obaly následně slepujeme na automatické lepicí lince. Při průchodu krabičky lepicím strojem jsou udělány rovněž tzv. předlomy, které jsou nezbytné pro následné bezproblémové naplňování krabiček na adjustačních automatech. Každá krabička je strojem kontrolována prostřednictvím čarového kódu, aby nemohlo dojít k záměně krabiček v rámci výrobní dávky. Rovněž jsou strojem kontrolovány všechny lepicí stopy, s cílem 100% jistoty kvality slepení.

Lepit můžeme krabičky v rozloženém stavu od 88 mm až do 1020 mm šířky. Zpracováváme všechny hladké lepenky a dále vlnité lepenky typu N, F, E, B. Vyrábíme nejrůznější typy konstrukcí krabiček od jednoduchých až po velmi složité, můžeme lepit tzv. 1-bodové, 2-bodové, 3-bodové a také jako jedni z mála výrobců rovněž 4-bodové a 6-bodové krabičky.

 

 

Foliová termoražba

Povrch Vašeho obalu můžeme učinit jedinečným aplikací hot-foil (foliová termoražba různými barvami folií včetně speciálních efektových fólií). Máme výkonný automat na ražbu, který je doplněn o speciální kameru pro velmi přesnou a rychlou přípravu zakázky (pasování razicích štočků do tisku). Foliová ražba může být také kombinována se slepotiskem. Maximální formát pro ražbu je 760 x 600 mm.

 

 

Obaly s okénkem

Krabičky můžeme doplnit také okénkem na speciálním stroji na vlepování okének, který vlepuje čirou plastovou folii do vyseknutých obalů. Spotřebitel si tak může prohlédnout výrobek bez nutnosti rozbalování krabičky. Jedná se o ideální způsob spojení krásného obalu s prezentací samotného výrobku. Okénko může být rovněž umístěno přes roh krabičky. Vlepovat můžeme okénka od velikosti 30 x 40 mm až po 840 x 520 mm.

Galerie strojového parku

Tiskárna Didot, spol. s r.o.

Trnkova 119, 628 00 Brno-Líšeň

tel.: +420 543 215 538, e-mail: info@tiskarna-didot.cz

Copyright © 2015 Tiskárna Didot, spol. s r.o.