Úvod  /  tisk

Tisk

Galerie strojového parku

 

Informační a řídicí centrum tiskárny
pro Prepress, Press, Postpress

V prostředí se stále rostoucími požadavky na polygrafickou výrobu, musíme udržovat krok s požadavky zákazníka dokonalým vybavením a vyšší mírou výrobní integrace. Systém musí umožňovat zpracování stále většího počtu různorodých zakázek v co nejkratším čase a zvládat důležité a komplikované zakázky. Ideálním nástrojem splňujícím tyto nároky je pro nás workflow Prinect od společnosti Heidelberg. Tento systém obsahující inovativní technologie a automatizované funkce pro příjem, kontrolu a zpracování dat, pro automatizované vyřazení, schvalování a osvit tiskových desek. Umožňuje centrálně řídit všechny výrobní fáze a distribuovat předem připravená data pro nastavení zařízení v tisku a dokončujícím zpracování. Mimo vyloučení chyb je přínosem také zrychlení a celková optimalizace výroby, ekonomické hospodárnosti a personální zátěže.

 

 

Prepress

Grafické studio je nedílnou součástí naší tiskárny. Zpracováváme zde kompletní předtiskovou přípravu letáků, časopisů a knih a ostatních výrobků polygrafického průmyslu. Naše grafické služby zahrnují nejen tištěné, ale také veškeré elektronické produkty (webové stránky, internetové magazíny, e-knihy apod.).

Naše předtisková příprava využívá modulární systém Prinect Prepress Manager, který umožňuje automatickou kontrolu s optimalizací vstupních dat pro tisk, automatické vyřazení stránek do tisového archu s přiřazením odpovídajících parametrů pro rastrování, procesní kalibrace, náhled a nátisk, příprava desek, vytváření předvoleb a archivace.

Samotná elektronická archová montáž se provádí v programu Prinect Signa Station.

Elektronická data přenášíme na tiskové desky pomocí plně automatického CtP zařízení HEIDELBERG Suprasetter S105 do formátu B1. CtP je kalibrováno a certifikováno podle tiskové normy ISO 12647-2. Součástí kontroly a přípravy tisku je náhledový kontrolní archový nátisk a také certifikovaný nátisk na zařízení EPSON Stylus Pro 4880 a EPSON Stylus Pro 7900 SpectroProofer.

 

 

Press

Plná integrace všech procesních fází je rozhodující konkurenční předností. K těmto účelům v tisku využíváme Prinect Pressroom Manager®. Systém, který inteligentně řídí informační komunikaci tak, aby se zakázky automaticky dostávaly na správné tiskové stroje ve správný čas, čímž je dosaženo významného zvýšení produktivity. Efektivním využíváním předem připravených dat přednastavení je u tiskových strojů dosahováno podstatného snížení přípravných časů a makulatury.

 

Ofsetový tisk

Tiskneme výhradně na archových ofsetových tiskových strojích od německého výrobce HEIDELBERG. Stroje jsou kalibrovány a certifikovány podle tiskové normy ISO 12647-2.

Na podzim 2012 jsme instalovali špičkový archový ofsetový tiskový stroj Heidelberg CD 102-5 LX2 formátu B1. Stroj má 5 tiskových věží, disperzní lakování a dvojnásobné sušení – umožňuje tak tisk Pantone + CMYK + lak při jednom průchodu. Potiskneme papír do formátu 720x1020 mm v gramážích od 60 g/m2 do 600 g/m2 (až po tloušťku 1 mm).

 

Digitální tisk

Menší počty tiskovin a jejich operativní výrobu zajišťujeme prostřednictvím digitálního tiskového KONICA MINOLTA Bizhub PRESS C1085 s certifikací dle tiskové normy ISO 12647-7. Pro černobílý tisk používáme digitální tiskový stroj KONICA MINOLTA Bizhub PRESS 1052.

 

Personalizace tiskovin

Tisk variabilních dat (VDP) na vyráběné tiskoviny realizujeme prostřednictvím softwaru PrintShop Mail. Tiskoviny mohou být opatřeny jedinečnými texty (adresa, oslovení, heslo a podobná specifická informace určená jednotlivci), jedinečným čárovým kódem nebo individualizovaným obrazem (fotografie zákazníka, jeho výrobek apod.).

 

 

Postpress

Knihařské zpracování

Potištěné archy papíru následně zpracováváme na moderních knihařských strojích od výrobců HEIDELBERG, HORIZON, GUK a dalších. Skládací stroj HEIDELBERG Stahlfolder KH-78 – automatické přednastavení stroje, 6 paralelních a 4 křížové lomy. Skládací stroj GUK. Horizontální šicí linka HEIDELBERG ST 100 – šitá vazba V1, skobky nebo očka pro zavěšení. Horizontální snášecí linka Theisen&Bonitz TB 310. Lepicí stroj HORIZON SB-07 – lepená vazba V2. Řezací centrum POLAR. Laminovací stroj FOLIANT.

Nabízíme vám širokou škálu knihařského zpracování tiskovin od řezání, skládání, rylování, vrtání, laminace. Dále vazby - šitou V1 vazbu 2 či 4 skobičkami nebo očky pro zavěšení do šanonu, lepenou vazbu V2, měkkou knižní vazbu V4, vazbu otabind nebo tuhou knižní vazbu V8.

 

 

Tiskárna Didot, spol. s r.o.

Trnkova 119, 628 00 Brno-Líšeň

tel.: +420 543 215 538, e-mail: info@tiskarna-didot.cz

Copyright © 2015 Tiskárna Didot, spol. s r.o.